Data: 2020-12-29

Miškas išsikirtimui. Ką reikia žinoti parduodant mišką išsikirtimui?

Miškas išsikirtimui, Perkame mišką išsikirtimui, kas tai?

Vis dažniau sulaukiame miško savininkų klausimų kas tai- miškas iškirtimui ar miškas išsikirtimui? Šiame straipsnyje trumpai aptarsime šią temą.

Perkame mišką išsikirtimui, arba perkame mišką kirtimui reiškia, jog asmuo ar įmonė pagal sutartį su miško savininku įgija teisę į medieną ar medžius juos iškertant. Jei statų mišką parduoda keli miško savininkai už mišką sumokama, pagal kiekvienam iš savinkų tenkančią miško dalį bendrojoje nuosavybėje. Norime pabrėžti, jog miško kirtimų negalima pradėti vykdyti, be galiojančio kirtimo leidimo, kuris išduodamas Valstybinės miškų tarnybos regioniniuose padaliniuose (Miškų tarnybos regioninių padalinių kontaktai). Tai pat atskirais atvejais galima vykdyti kirtimus pagal “Pranešimą apie ketinimą kirsti mišką.  Plačiau apie šią tvarką skaitykite LR am puslapyje nuoroda.

Ką svarbu žinoti parduodantiems mišką išsikirtimui!

Nusprendus parduoti mišką išsikirtimui, miško savininkas ar jo įgaliotas asmuo su perkančia šalimi pasirašo – Miško išsikirtimui pirkimo-pardavimo sutartį. Miško išsikirtimui sutartis kitaip dar vadinama “stataus miško pardavimo sutartis” ar “nenukirsto miško pardavimo sutartis”. Kad ateityje būtų išvengta nesusipratimų ar nesutarimų, svarbu sutartyje nurodyti konkrečių kertamų miško sklypų numerius, kertamo miško plotą, miško kirtimo būdą, iškertamą preliminarų medienos tūrį, atsiskaitymo sąlygas, sutartą kainą, darbų atlikimo terminus. Labai svarbi sutarties dalis -Šalių atsakomybė. Patikimas ir atsakingas miško pirkėjas visuomet prisiima pilną atsakomybę, kuri gali kilti vykdant kirtimo ir medienos gabenimo darbus. Todėl labai svarbu parduodantiems pasirinkti patikimą, atsakingą ir patikimą partnerį.

Miško savininkas prieš planuodamas miško kirtimo darbus visada gali pasikonsultuoti su miškininku specialistu, kuris patars, kokius kirtimus galima vykdyti Jo miške, kokius dokumentus privalu paruošti (miškininko specialisto kontaktai).

Stataus miško pirkimo-pardavimo sutartyje gali būti numatomi ir iškertamo miško ploto atkūrimo (atsodinimo) darbai, kuriuos miško pirkėjas įvykdys savo lėšomis. Čia svarbu nurodyti planuojamų pasodinti medelių kiekį, jų rūšį, dirbos paruošimo būdą ir darbų atlikimo terminus, kuriuos įsipareigoja įvykdyti perkančioji šalis.

 

Visais su miško priežiūra, ar miško kirtimu susijusiais klausimais Jus pakonsultuos miskininkas.lt komanda

 


Atgal į: Straipsniai