Data: 2022-06-08

Miško supirkimas. Perka mišką. Į ką atkreipti dėmesį miško pardavėjui.

Miško supirkimas, perka mišką, miško pirkėjai.. į ką atkreipti dėmesį.

Dažnas miško savininkas norėdamas parduoti mišką į paieškos langelį suveda raktažodžius: perka mišką, miško pirkėjai, miško supirkimas, brangiai perka mišką ir pan.  Į ką atkreipti dėmesį miško pardavėjui besiruošiančiam parduoti miško sklypą?  Spaudoje, internete, per radiją ar televizija mirga marga skelbimų ir pasiūlymų parduodantiems mišką. Kaip neapsigauti, ką pasirinkti, nuo ko pradėti ir kuo pabaigti, dažno miško savininko mums užduodamas klausimas.

Nemokamas sūris tik pelėkautuose!

Reklaminėse kampanijose apstu “SUPER” pasiūlymų “nemokamai”, “jums nieko nekainuos” ir pan. Norime priminti, lietuvių liaudies patarlę “nemokams sūris tik pelėkautuose”.

Jei “miško pirkėjas” ar tarpininkas siūlosi parduoti Jūsų mišką neatlygintinai, galime Jus patikinti, kad dažniausiai už savo paslaugas atlygį jis gauna iš pirkėjo.

Miško pirkėjas paprastai pasiruošęs sumokėti už mišką konkrečią kainą, todėl ar visą sumą jis sumokės miško savininkui, ar šia suma  savininkas dalinsis su tarpininku miško pirkėjui nėra svarbu. Todėl miško savininkas parduodamas mišką tiesioginiam pirkėjui, išvengdamas  tarpininko gali gauti didesnę kainą už parduodamą mišką.

Jei gaunate pasiūlymą “nemokamai” suorganizuoti Jūsų miško aukcioną ar pateikti miško pardavimo pasiūlymus daugybei Lietuvoje mišką perkančių įmonių, atminkite, už šias paslaugas susimokės PIRKĖJAS, taip sumažindamas mokamą kainą TIESIOGINIAM MIŠKO PARDAVĖJUI.

Kodėl taip Nutinka? Potencialus pirkėjas pirkdamas bet kokį mišką turi maksimalią kainos pasiūlymo ribą. Todėl miško pirkėjui nėra svarbu ar visą sumą jis sumokės tiesioginiam pardavėjui, ar dalį tos sumos už ‘tarpininkavimą’ perves tarpininkaujančiai šaliai, o likusią tiesioginiam miško pardavėjui.

  1.  MKM= KS+T
  2.  MKM= KS

MK- maksimali kaina už mišką;    KS- suma savininkui;    T- suma tarpininkui

Bet kokiu atveju, jei pasirinkote tarpininko paslaugas, atidžiai perskaitykite tarpininkavimo sutartį. Visada pasilikite galimybę parduoti savo mišką pasirinktam pirkėjui.

Rinkitės patikimą pirkėją.

Kodėl maksimalios kainos pasiūlymas dar negarantuoja sėkmingo sandorio? Labai svarbu, kad perkančioji šalis įvardintų konkretų pirkėją. Visuomet paklauskite  ar pats asmuo su kuriuo bendraujate planuoja pirkti mišką, ar jo atstovaujama įmonė, ar asmuo turi visus įgaliojimus sandoriui atlikti, ar jis atlieka tik tarpininkavimo paslaugą.

Prieš parduodant savo mišką pasidomėkite apie perkantį asmenį ar įmonę viešojoje erdvėje. Peržiūrėkite įmonės apyvartas, įvertinkite ar pirkėjas bus pajėgus finansiškai atlikti sandorį.

Jei parduodade mišką išsikirtimmui rinkitės daugiametę patirtį turinčius pirkėjus, miškininkystės specialistus. Jei jūsų miške yra retinimo kirtimų, jaunuolynų ugdymo, atrankinių kirtimų, pirkėją rinkitės labai atsakingai. Dažnu atveju pasitaiko įmonių, kurios siekdamos maksimalios finansinės naudos iškerta tik geriausius, didžiausią prekinę vertę turinčius medžius. Neapsigaukite, maksimali kaina už mišką išsikirtimui dar negarantuoja Jums didžiausios miško vertės po kirtimo.

Išsaugokite visų pirkėjų pateiktus pasiūlymus, kad galėtumėte grįžti prie derybų su likusiais, jei nepavyktų įkyvendinti miško pardavimo sandorio su pasirinktu pirkėju.

Teisę kirsti mišką nurodytu budu ir terminais miško savininkas įgyja gavęs miško kirtimo leidimą. Miško kirtimo leidimus išduoda “valstybinė miškų tarnyba”:

https://amvmt.lrv.lt/

Preliminari miško pirkimo-pardavimo sutartis.

Dažnas miško savininkas mūsų klausia, ar sutarus apie miško pardavimą su pirkėju reikalinga preliminari miško pirkimo-pardavimo sutartis?

Preliminari miško pirkimo-pardavimo sutartis yra savotiškas garantas sudaryti galutinę pirkimo-pardavimo sutartį nurodant joje abiejų šalių pareigas, prievoles ir atsakomybę.  Planuojant finansinius srautus pirkėjui ar miško pardavėjui užsitikrinant parduodamo miško pardavimo sąlygas siūlome sudaryti minėtą sutartį.

Miško savininkas sudaręs preliminarią miško pirkimo-pardavimo sutartį ir numatęs joje parduodamo miško kainą, avanso galimybes, netesybų sumas Pirkėju neįvykdžius įsipareigojimų, bus užtikrintesnis, kad miško pirkėjas pasirašęs tokią sutartį laikysis savo įsipareigojimų.

Senais laikais duotas žodis ir rankos paspaudimas buvo laikomas įvykusio sandorio patvirtinimu, šiais laikais viskas patvirtinama popieriaus ir parašo pagalba.

Jei turite klausimų, ar norite pasikonsultuoti dėl planuojamo miško pardavimo, dokumentų tvarkymo Jums mielai padėsime:

https://www.miskininkas.lt/kontaktai/

 

 


Atgal į: Straipsniai