Data: 2023-09-13

Stataus miško pirkimas, nenukirsto miško pirkimas, kas tai?

Stataus miško pirkimas. Nenukirsto miško pirkimas, kas tai?

Taigi kas tai -stataus miško pirkimas. Tarp miško pirkėjų ir pardavėjų naudojami įvarūs terminai nusakantys miško sklype vykdomų kirtimų pirkimą ar pardavimą. Kitaip šio sandorio sudarymas dar vadinamas : “perka nenukirstą mišką”, “perka nenukirstu mišku”, “perka kirtimą”, “perka kirtimus” ar “perka išsikirtimui”. Tiksliausia, šį procesą būtų vadinti -“Nenukirsto miško pirkimas”.

Nenukirstas miškas- augantys medžiai, sausuoliai, vėjavartos, vėjalaužos ir kita nenukirsta sumedėjusi miško augalija. Taigi kaip matome šis terminas apima ne tik stačių augančių medžių, bet ir sausų, nulaužtų ar išvirtusių medžių, taip pat krūmų kirtimus.

Pirkimas “stačiu mišku” suteikia teisę pirkėjui miške išsikirsti medžius ir/ar krūmus. Norime atkreipti dėmesį ir įspėti miško savininkus, jog preiš parduodant, perleidžiant ar neatlyginamai duodant kirsti mišką, būtina pasirašyti “sutartį”. Sutartis apsaugo miško savininką nuo galimų pasekmių vykdant darbus trečiosioms šalims. Visi kirtimai gali būti vykdomi tik turint miško kirtimo leidimus. Todėl miško savininkams rekomenduojame prieš vykdant bet kokius darbus pasikonsultuoti dėl kirtimo leidimų būtinumo. Nepradėkite medžių kirtimo neįsitikinę kad tam nereikia leidimo.

Plačiau apie miško kirtimų ledimų išdavimo tvarką rasite:

https://www.alisas.lt/permits/L08.3

Atminkite, jog nuosavame miške negalite savavališkia kirsti nei medžių nei krūmų. Miško kirtimo leidime nurodytuose miško sklypuose atsižvelgiant į kirtimų rūšį galimi ir krūmų kirtimai. Atskirais atvejais, pavyzdžiui vykdant plynuosius miško kirtimus- būtina iškirsti krūmus, kad šie vėliau nemaišytų dirvos paruošimo darbams ar savaiminiam miško atsikūrimui.

Stataus miško pirkimas

Stataus miško pirkimas

Jei gaunate pasiūlymų “nemokamai išvalyti” mišką, neapsigaukite. Dažnu atveju miško sutvarkymas savininkui gali atnešti ir pajamų.

Paprastai “stataus miško” pirkėjas savo lėšomis ir pastangomis organizuoja miško iškirtimo, medienos ir biokuro ištraukimo darbus. Sudarnat stataus miško pirkimo-pardavimo sutartį joje patariame nurodyti miško sklypo kadastrinį numerį,  VMU regioninio padalinio teritorijoją, girininkiją, kvartalą ir taksacinius sklypus kuriuose planuojami atlikti darbai. Taip pat nurodyti kokie darbai bus atliekami.

Visais su miško pardavimu susijusiais klausimais pakonsutuosime Jus nemokamai;

Nemokama konsultacija:

https://www.miskininkas.lt/kontaktai/

864222255


Atgal į: Straipsniai